KONST / Litografier / Färglitografi 8605102
nr 860 5102
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografi , Bengt Orup (1916-1996), Komposition, 63/120, signerad, motivet: 39 x 54
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2013
kl 19:17:53
150 kr
250 kr
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup